top of page

Mutfak Halısı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler


Mutfak halısı seçiminde dikkat etmemiz gereken özelliklerde tabi ki rengi dokusu ve ölçüsü önemli olsada birazdan bahsedeceğim unsurlar en önemli tercihler arasında olması gerekir.

🤗Her ne kadar biz kadınlar dekorumuza önem versekte bazen yaptığımız seçimler yanlış olabiliyor. İşte bu doğrultuda bizler devreye giriyoruz.

👉Peki bizim sizlere önerdiğimiz seçimler nasıl olmalı?

📌İlk olarak mutfak zeminini ele almamız gerekir. Parke,seramik veya mermer bir zemine sahipseniz hafif dokuma kilimler buna pamuklu dokumalarda dahil olmak üzere doğru tercih olmayacaktır. Çünkü mutfak alanında halının kayması olası kazalara davetiye çıkabilir.Yani kullanacağımız halının kesinlikle kaydırmaz taban olması gerekir. Mutfakta önem verdiğimiz hususlardan biri güvenlik diyebilirim.

📌Diğer önem verdiğimiz özelliği ise kesinlikle temizlik konusu. Yemek pişirme alanında , yemek yenilen alanda birşeylerin yere dökülmesi muhtemel. Ki zor çıkan lekeleri hepimiz biliyoruz malumunuz 'eyvah gitti halı demek yerine ; iki dakikaya temizlenir şimdi' demek kadar keyfli bir durum olamaz. Temizlik konusunda bizi yormayacak , toz tutmayacak ve doğru zamanda doğru müdahale ile leke tutmayacak olan bir halı mutfak alanınızın konforunu en üst seviyeye çıkaracaktır.


📌Bu saydığımız iki özellik tamamsa sonrasında dekorunuza uygun halı dokusunu, rengini ve ölçüsünü belirleyebilirsiniz.

👉Peki bizim sizlere önerdiğimiz hangi halı grubu olur?

💫Tabi ki en sevilen halılarımızdan biri olan Doku Sisaller. Hem malzeme hem üretim kalitesi ve halının performansı yıllardır bu halıları eşsiz kıldı. Kaydırmaz taban olarak üretebildiğimiz, özel ölçüde hazırladığımız ve temizliğinin çok kolay olduğu Doku Sisal halılarımız mutfak için en doğru tercih olacaktır.🤗Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçerek dekorunuza en doğru tercihi vermek için bize bırakmanız diyebilirim.
Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page