top of page

Mutfak Halısı Seçerken Nelere Dikkat Etmek GerekirYaşam alanlarının belki de en çok kullanılan bölümü mutfaklardır. Sadece yemek yapmak için değil yemek yenilen bir alanda olduğundan dolayı trafiğin en yoğun olduğu bölümlerden birisidir.

Hem trafiğin hem de ani lekelenmelerin yoğun olduğu bu alanda kullanılacak olan halının kesinlikle konforumuza göre olması şarttır.Peki konfor derken neyi kastediyoruz?

- Kesinlikle temizliğinin kolay olması gerekir. Bizler için mutfakta özellikle yemek yaparken oluşabilecek ani lekelenmeler bazen başa bela olabilmekte; bu yüzden halımızın temizliğinin kolay olması gerekir.

-Diğer önemli bir unsur ise kaydırmaz tabanlı olmasıdır. Ani olası kaymalarda fırın, kesici aletler, olası köşe uçlara denk gelecek darbelerden bizleri koruması gerekir. Olmaz diye bir şey yok:) Her an herşey başımıza gelebilir diyerek güvenlik en önemli unsurlardan birisidir diyoruz.

- Mutfakta kullandığımız halının ince ve hafif yapıda olması ise ayrıca önemlidir. Bir salon halısı veya yatak odası halısı tarzında bir seçenek kullanmak pekte doğru olmayacaktır. Kullanılan alandan ötürü ki temizliğinin kolay olması gerekir ; hafif yapıda olması bizler için extra kolaylık olacaktır.

-Bir diğer unsur ise tabiki rengidir. Hem mobilyalarımıza hem de kullandığımız beyaz eşyalara , dekor ürünlerimize, perdelerimize uyumunu isteriz.


Peki saydığımız bunca özellikler doğrultusunda bizlerin size önerebileceği halı var mı?

Tabi ki var. Sizlere konforun kendisini getirdik diyebiliriz. Mutfaklarda en çok tercih edilmesinin sebebi temizliğinin kolay olduğu Doku Sisal halılarımızdır.


Doku Sisal halılarımız; doğru zamanda doğru müdahale edildiğinde leke tutmayan halılardır. Toz tutmayan halılardır. Mutfak için en ideal olmasının sebeplerden sadece iki tanesi diyebiliriz.

Anti alerjik yapısıyla astım hastaları dahi güvenle kullanabilmektedir.

Yemek yaparken yağ sıçradı, salça döküldü aman kahvem damladı halıya gibi şikayetler Doku Sisal halıları için geçerli değildir.


Peki size önerimizi yaptık, özelliklerden bahsettik ama mutfak halısında nasıl bir ölçü kullanmamız gerekir?

-Tezgah önü halısı; tezgahınızın ister boydan boya isterseniz sadece yemek yaptığınız alan için kullanabilirsiniz. Bizler halılarımızı özel ölçü çalıştığımız için sizin mutfağınıza özel üretimler yapıyoruz. Tezgah önüne düşünmeniz halinde en uygun ölçünüz ne ise bizlere iletebilirsiniz veya bizlerden destek alabilirsiniz.

-Masa altı halısı; Genellikle tezgah önü haricinde masa altında kullanım alanı daha geniştir. Bu durumda masanın büyüklüğü ve sandalyeyi kullanım aralığımıza bağlı olarak ölçüm alabiliriz. İster yuvarlak veya kare isterseniz dikdörtgen olarak halılarınızın seçimlerini yapabilirsiniz.


Mutfak halısı Doku Sisal Halılarının Temizliği Nasıl Yapılır?

- Diğer halıların aksine makinada yıkanmayan halılardır. Fakat bu durum sizleri korkutmasın temizliği oldukça kolay olan Doku Sisaller bu konuda sizleri üzmez.

-- Ani lekelenmelerde veya rutin temizliğinizde beyaz sabunlu / arap sabunlu bez yardımıyla silerek temizliğini yapabilirsiniz. ( Islak mendil bile bazen ufak lekelenmelerde sorunu ortadan kaldırmaktadır.)

--Her gün günlük süpürebilirsiniz. Robot süpürgeler dahi kolaylıkla süpürme işlemi yapmaktadır.

-- Profesyonel yıkamaya verebilirsiniz. Bu hususta en önemli ayrıntı kesinlikle yüksek ağartıcı kullanılmaması gerektiğidir.


Toz ve leke tutmayan halılarımız yaşam alanlarına konforun kendisini sunmaktadır. Belçika'dan ithal getirdiğimiz bu halılar malzemesi gereği ve üretim kalitesine göre özel halılardır. Bu yüzden sizlere yani dekorunuza özel üretim yapmaktayız.11 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page