top of page

Doku Vintage Halıları


The Doku Anadolu'dan topladığı her halıyı günümüze uyarlıyor. Eski el dokumaları halılarının renkleri, desenleri ve kompozisyonlarının bir hikayesi olduğunu söyleyen marka kurucusu; bu halıların her dekorda farklı etki yarattığını söylüyor.

"Anadolu'dan topladığımız halıları itinayla seçiyoruz. Seçtiğimiz halıları Kütahya'da traşlama, boyama, yıkama işlemlerini yapıyoruz ;ardından İstanbul'da ustamızın ellerinden son kontrolleri ve tadilatları yapılıyor. Bu süreç tabi ki kolay bir şekilde ilerlemiyor. Boyama işlemi özellikle halıda doğru karar vermek gerekir. Çok güzel bir halıyı yok etmekle birlikte beğenilmesi zor bir halıyıda çok güzel hale getirebiliyor boyama işlemi. Halıda ne kadar traşlama yapılacağıda önemli bir husus. Öyle ki topladığımız bir çok halıda olabildiğince az deforme olmuş olanları kullanmaya çalışıyoruz. Çünkü traşlama sonrası halıda yırtılmalar patlamalar vs olabiliyor. Böyle durumlarda tamirat yapıyoruz. Hemen hemen her renkte ve modelde , ölçüde 700 den fazla stoğumuz var."Doku Vintage halıları olarak müşterilerine sunulan bu halılar firmanın kuruluşundan beri demirbaşlarıdır. Şu an aktif olarak Mağaza'da Seç Beğen Al kampanyasıyla %30 İndirimle satışta olan bu halılar; her eve vintage dokunuşu yapmak istiyor.

İç mimarların gözdesi olan Doku Sisal halılarından sonra en çok tercih edilen Vintage halıları; Amerika'ya satışlarının yanı sıra İtalya'yada da tercih edilmektedir.


Yaşam alanlarınıza estetik dokunuş katmak için mağazayı ziyaret edebilir veya online görüşebilirsiniz.
17 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page