top of page

Bebek Odası Halı Seçimi Nasıl Olmalı?


Bebek odası dekorasyonunda en çok merak edilen noktalardan biri, seçilen ürünlerin sağlıklı olup olmadıkları. Bebeğin için tasarladığın alanın, onun sağlığını riske atmayacak ürünlerden oluşması çok önemli.


Bunun için bir kaç madde de olmazsa olmazları sıraladık:

  1. Anti- Bakteriyel / Anti- Alerjik Olması Gerekir

Çok tüylü halılar, odada uçuşan tozları ve tüyleri üzerlerine toplayarak bebeğinin hastalanmasına neden olabilir. Bu tüyler, bebeğinin boğazına kaçaBelçrak onun nefes alışını güçleştirebilir. Bu sebeplerle mobilya ve tekstil ürünleri seçimlerinde bebeğinin sağlığını riske atmayacak tercihler yapman çok önemli.


The Doku markası olarak sizlere Belçika'dan ithal gelen halı koleksiyonumuzda Anti-Bakteriyel özelliği olan halıları sunuyoruz. Tüylü halılarda en çok sevilen modellerimiz ve renklerimizle hemen hemen her dekora uyum sağlayan halılarımız bebek odalarına ayrıcalık katıyor.

Hatta sevilen modellerimizden biri olan Doku Sisal halılarımızda bu alanlar için doğru tercih olmakta.


Halılarımızın malzemesi gereği toz tutmama özelliği sayesinde astım hastaları dahi gönül rahatlığıyla tercih etmektedir.


2. Temizliğinin Kolay Olması Gerekir

Bebek odalarında hijyen çok önemlidir. Özellikle emekleme döneminde bu konuda çok titiz olmak gerekir. Kullanacağınız halının malzemesinin önemli olduğu kadar temizliğinin de sizi yormaması gerekir.


İthal gelen bütün halı seçeneklerimiz doğru zamanda müdahale ile leke tutmayan halılardır. Toz tutmadığı içinde halı dibine çökebilecek herhangi bir toz söz konusu değildir.

Halılarımızı günlük süpürmekle birlikte, Beyaz sabunlu / arab sabunlu bez yardımıyla silebilir veya profesyonel yıkamaya verebilirsiniz.
3. Dayanıklılık

Bir halıyı yüksek kalitede kılan en önemli özelliklerinden biri dayanıklılık. Bebeğinin odası için aldığın halıyı, onun çocukluk döneminde de kullanabilirsin. Hatta ikinci bir bebek sahibi olacağın zaman bile ilk bebeğine aldığın halıyı kullanabilirsin. Bu sebeple halı seçiminin kaliteli ve dayanıklı olmasına dikkat et.


Önemli kriterler tamamsa geriye sadece dekora uygun doku ve renk seçimi kaldı demektir. Tüylü bir halı mı olacak, duvardan duvara veya özel ölçü mü olacak gibi detaylar sizlerin zevkine kalmış bir durum diyebiliriz.


Detayları görüşmek için; randevu oluşturabilirsiniz veya bizler keşfe gelebiliriz.

Doğru tercihi vermek için mağazamız Tom Tom'da . Bekleriz.

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page